Ucuz elektrik kullanma, elektrik tüketimini çok daha uygun fiyat aralıklarına çekerken elektrik faturasını düşüren ve aynı zamanda dağıtım şirketlerinin şebeke elektriğini kullanarak sürdürülebilir enerji tasarrufu yapılmasını ifade eder. Elektrik satışı yapan dağıtım şirketlerinin ticari ve sanayi alanında hizmet veren kurum ve işletmelere, serbest tüketicilere uyguladıkları ucuz özel tarifelere elektrik satışı yapmasına ucuz elektrik denilir. 

ucuz-elektrik.jpg

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu EPDK tarafından belirlenen limitin üzeri seviyesinde elektrik enerjisi harcayan abonelerin elektrik kullanımı, serbest tüketici şeklinde kabul edilir. Bundan dolayı bu aboneler istedikleri elektrik dağıtım şirketinden hizmet alarak elektrik kullanmaya başlayabilir.

Elektrik üretimi yaparak elektrik dağıtım tedarikçiliğini sürdüren bir firma ile görüldükten sonra, elektrik enerjisi tarifesinden elektriğin indirim oranı belirlenir ve bir sonuca ulaştırılır. Ucuz elektrik söz konusu ise belirlenen elektrik indirim planını kullanmak ve indirim oranlarını belirlemeli, elektriğin kullanım şekline göre farklılık göstermektedir. İşyeri, konut ve endüstri şekilde üç farklı grup içerisinde değerlendirilerek ucuz elektrikten faydalanmak ve ucuz elektrik kullanma konforundan faydalanmak mümkün hale gelebilir. Bununla birlikte bu aboneler için iki farklı tarife modu kullanılarak, hangisinin tercih edileceği tamamen kullanıcının inisiyatifine bırakılmıştır.

En Ucuz Elektrik Tedarikçisi

Ucuz elektrik kullanıcılara iki farklı tarif ile sunulur. Bu tarifeleri göz önünde bulundurarak ucuz elektrik fiyatları ile tüketim yapmak isteyen kullanıcılar, kendi şartları için en uygun tarife yönelmelidir.

Tek zamanlı tarife: Tek zamanlı tarife, indirimin günün her saati içinde geçerli olacak şekilde sunulur.

Üç zamanlı tarife: Üç zamanlı tarifede ise sadece günün belirli saat aralıklarında elektrik kullanımı ucuz olarak sunulur. Serbest tüketici limiti bulunan bu tarifeyi kullananlar için saati belli olmayan sanayi ve işyerleri için oldukça uygun bir tarife olduğu ifade edilir.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) serbest tüketici limitini 4628 sayılı Elektrik Piyasası Tüketici Hizmetleri Yönetmeliğine dayanarak bir kullanıcının yıllık elektrik tüketim oranının 1.000 kWh ve üzerinde olduğunda, tüketicinin istediği elektrik tedarikçi firması ile anlaşarak ucuz ucuz elektrik kullanmasına izin verir. EPDK tarafından 2023 yılı için belirlenen 1.000 kWh serbest tüketici limit tutarı, bir yıl içerisinde yaklaşık 1.440 TL (aylık 140 TL ve üzeri) bir elektrik faturasına karşılık olarak nitelendirilir. Yani aylık olarak elektrik faturası 120 TL’yi geçen kullanıcıların ucuz elektrik kullanma hakkı bulunur.

Ülkemizde elektrik dağıtım hizmeti özelleştiğinden beri, birbirinden çeşitli hizmetlerle ön plana çıkan pek çok elektrik tedarikçi firması bulmak mümkün hale gelmiştir. Dağıtım şirketlerinin alt yapısı dikkate alındığında ülkemizde yaklaşık 21 ayrı bölgede farklı tedarik firmalarının hizmet verdiği söylenebilir. ‘’en uygun elektrik tedarikçisi hangi firmadır?’’ ‘’ucuz elektrik fiyatlarının tüketiciye sağladığı avantajlardan nasıl faydalanabilirim?’’ gibi sorular, bölgenizde aktif olarak hizmet vermeye devam eden tedarikçi firmalarla yapacağınız görüşmeler sonrasında düzenlenmesi mümkün olan sözleşmelerin şartlarına göre farklılık gösterir. Her firmanın kendine özel birbirinden farklı avantajlarla tüketicilerin konfor alanını genişlettiği ve tüketicilerin kullanım alışkanlıklarına uygun tarife seçenekleriyle beklentileri karşılayan bir hizmet anlayışını benimsediği söylenebilir.

Bu anlamda Minas Enerji, enerji piyasalarını en iyi şekilde analiz ederken beklentileri karşılayan kaliteli hizmeti bulabileceğiniz, tüketici kullanım alışkanlıklarını en iyi şekilde bilen be buna uygun sözleşmelerle cazip hizmet verimliliğine sahip olmanızı sağlar. Firmamız bünyesinde sözleşme dâhilinde kullanacağınız ucuz elektrik konusunda bilgi almak için uzman kadromuz kullanıcı memnuniyetini ön planda tutan akılcı çözümlerle ucuz elektriğe çok daha kolay erişmenizi sağlar.

Ucuz Elektrik

Ucuz elektrik kullanmak isteyen kullanıcılar, çok kolay bazı yöntemlerle bu imkandan yararlanabilir. Ucuz elektrik kullanmanın en önemli püf noktası enerji tasarrufu sağlamaktan geçer. Yaşam alanlarında aktif bir şekilde kullanılan cihazların hangisinin ne kadar oranda elektrik harcadığını bilmek, elektrik aletlerinin kullanım süresini yakından takip etmek basit ama etkili ucuz elektrik faturası ödemenin yollarıdır. Ekonomik elektrik ampulleri kullanmak, bulaşık makinesini ekonomik programda çalıştırmak gibi küçük tasarruflar etkin bir enerji tasarrufuna örnek olarak verilebilir.

Enerji piyasalarının sürekli değişken olduğu günümüzde verimli enerji kullanmakla beraber en uygun elektrik tedarikçisi ile anlaşmak daha az enerji kullanarak aynı işlemleri yapabilmek anlamına gelir. Yaşam alanlarında, iş yerlerinde konfor alanının daralmasına neden olmadan, yapılan tüm işlemlerin hiçbir kesintiye uğramasına sebebiyet vermeden çok daha az elektrik enerjisi tüketerek ucuz elektrik faturası ödemek mümkündür.

Ucuz Elektrik Fiyatları

Ucuz elektrik kullanmak özellikle ticari ve sanayi alanında aktif rol oynayan firmalar için pek çok avantajı beraberinde getirir. Minas Enerji farkıyla sahip olacağınız ucuz elektrik, elektrik faturası maliyetlerinin çok önemli ölçüde düşmesine olanak tanır. İşletme elektrik tasarrufu konusunda çok başarılı işlere imza atan Minas Enerji ile toplam elektrik enerjisi kullanım maliyetini düşürebilirsiniz. Ekonomik, güvenilir hizmet ile dikkat çeken Minas Enerji de ucuz elektrik fiyatları beklentilerini karşılayan fiyat aralıklarında olduğundan bünyesinde hizmet alan tüketicilerin bu avantajları sonuna kadar kullanabilmesini hedefleyen işlere imza atar.

En ucuz elektrik tedarikçisi olan Minas Enerjide ucuz elektrik fiyatları hakkında bilgi aldıktan sonra sözleşme imzalayıp aktif şekilde elektrik dağıtım hizmeti almaya başladığınızda, ay sonunda faturanızda herhangi bir sürprizle karşılaşmanız mümkün değildir. Ucuz fiyatlarla elektrik kullanmak, elektrik piyasasında yaşanan hareketlilikten eteklenmenin önüne geçerken aynı zamanda sözleşme planına sadık kalarak gönül rahatlığıyla elektrik kullanmanın konforunu yaşamanızı sağlar.

Türkiye genelinde çok nitelikli işlere imza atan Minas Enerji, elektrik tüketicisi olan işletme ve kurumların istek ve ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak son derece akılcı çözümler üretir ve elektrik tedarik şirketi olarak rakiplerinden hep bir adım öndedir. Bununla birlikte ay sonu faturalarınızı dikkate alarak yaptığı analizler sonucunda en uygun fiyat aralıklarında elektrik kullanma imkânını sizlere sunan firmamız, abonelik sözleşmesi süresince güvenilir ve ucuz elektrik tedariği sunarak aynı zamanda enerji tasarrufundan faydalanmanızı sağlar.

Etkin bir ticaretle sektörde kalıcı olabilmek için ay sonu genel maliyet planlamasını doğru bir şekilde yapmak çok önemlidir. Ay sonu gider kalemleri arasında çok büyük yer kaplayan elektrik faturası, doğru elektrik dağıtım firması ile çalıştığınız takdirde beklenmedik elektrik faturalarıyla karşı karşıya kalarak ticari hayatın içerisinde beklenmedik ödemeler yapmanın önüne geçer. Alanında uzman ve nitelikli ucuz elektrik tedarikçisi firmalarla çalışmak kuruluşun daha hızlı büyümesine ve gereksiz harcamalarla olumsuz bir finans sorunu yaşamanın önüne geçer.

Minas Enerji bu anlamda üst düzey verimlilikte enerji tedarikini sağlarken aynı zamanda ucuz fiyatlarla her bakımda kar elde etmesini sağlayan son derece profesyonel bir firmadır. İşletmeniz adına çok önemli bir adım olacak ucuz elektrik imkânından faydalanmak için herhangi bir tesisat değişikliği ya da başvuru ve kabul sürecini beklemeye gerek kalmadan hemen ucuz elektrik kullanmaya başlayabilirsiniz.

Uzun yıllara dayanan çalışma tecrübesi ve tüketici odaklı nitelikli hizmetleriyle rakiplerinden hep bir adım öne çıkmayı başaran Minas Enerji farkını ucuz elektrik imkânıyla birlikte deneyimlemek için web sitemizde yer alan iletişim numaralarından hemen bize ulaşabilir ve güvenilir hizmetin sunduğu gönül rahatlığını tek tıkla yaşayabilirsiniz.  

Teklif Formu
Minas ile Enerjide Tasarrufu Keşfedin, Verimliliği Yaşayın!
Faturanızı bize iletin. Size en kısa sürede ulaşalım.