Ticari ve sanayi alanında hizmetler veren köklü firmalar, faaliyetlerini eksiksiz bir şekilde yerine getirebilmek için çok yüksek miktarda enerji harcamasına ihtiyaç duyar. Büyük oranda enerji ihtiyacı aslında enerji tedariki ve gider kalemi söz konusu olduğunda iki sorunu beraberinde getirerek işletme sahiplerinin işini zorlaştırır. Bundan dolayı işletmenin toplam enerji maliyetini düşürerek enerji konusunda verim elde etmek büyük ölçekli ticari ve sanayi alanlarında en sağlıklı seçim olacaktır.

piyasa-fiyatlarina-endeksli-enerji-tedarik.jpeg

Bu konuda Enerji Piyasası Denetleme Kurulu (EPDK) kararı ile sunduğu ilgili düzenlemede, bazı işletmelerin piyasa fiyatlarına endeksli enerji tedarik anlaşması yapmasına fırsat tanır. Bu sayede piyasa fiyatlarına endeksli enerji tedariki ile özel işletme ve firmaların, ihtiyacı olan enerji kaynağına daha makul fiyat aralıklarında sahip olabilir. Minas Enerji bu anlamda üst düzey hizmet standartlarına sahiptir.

Piyasa fiyatlarına endeksi enerji tedarikinin oluşturduğu konfor alanı ile çok daha cazip fiyatlara ulaşılabilir hale gelen enerji kaynaklarından faydalanabilen işletmelerin, çeşitli enerji tedariki ile faaliyetlerini sürdüren işletmelere göre çok daha karlı olacağı inkâr edilemez bir gerçektir. Bu enerji tedarikinden işletmenin sağladığı kar sayesinde işletmeler, envanter harcamaları, AR-GE çalışmaları ya da lojistik giderlerine aktararak ek bir katma değer sağlayabilir.

Diğer enerji tedarikçileri ile kıyaslandığında çok daha avantajlı ve işletmeler için cazip çözümler sunan sürdürülebilir enerji, çevre dostu enerji tedarik imkânlarıyla işletmelerin daha esnek çalışma olanağı sunan Minas Enerji ile birbirinden çeşitli pazar ve sektör alanında istek, ihtiyaç ve diğer tüm dinamikler doğrultusunda enerji tedarik hizmetine ulaşmak mümkündür. Ticari ve sanayi sektöründe büyük ölçekli işletmeler için elektrik enerji tedariki çok önemli gider kalemlerinden bir tanesi olduğundan, Minas Enerji olarak elektrik piyasasındaki saatlik olan değişken fiyatların yansımasının önüne geçen akılcı çözümlerle makul ve daha cazip elektrik tedarik seçenekleriyle konfor alanınızı genişletiyoruz.

Piyasa Fiyatlarına Endeksli Enerji Tedariki Avantajları

Piyasa fiyatlarına endeksli enerji tedariki anlaşması yapan işletmeler için aslında pek çok avantaj bulunmaktadır. Bu avantajlardan en çok dikkat çeken ise ticari ve sanayi işletmelerinin ihtiyacı olan enerji kaynağına avantajlı fiyat aralıklarında sahip olabilmesi ve bundan dolayı işletmenin elektrik enerjisi gider kaleminden tasarruf sağlayarak işletmenin genel harcama bütçesini en aza indirebilmesidir.

Piyasa fiyatlarına endeksli enerji tedariki anlaşmasından yararlanan özel işletmelerin, aksiyon ve çalışmalarını yerine getirebilmeleri için ihtiyacı olan enerji miktarından fazlasını kullanımının önüne geçerek bütçe giderine gereksiz harcamaların eklenmesine de engel olur. Bundan dolayı da fazla olarak tedarik edilmesi gereken enerji teminine gereksiz bir harcama yapılmasına gerek kalmayarak işletmenin gider maliyetini düşürmeyi hedefliyoruz.

Firmamız pazar ve enerji piyasalarının işletmeler üzerindeki etkilerini dikkat alarak, işletmenin hizmet verdiği sektörün gerçeklerini en doğru şekilde analiz eder ve uzman kadrosu ile piyasa fiyatlarına endeksli enerji tedariki için başvuran işletmeler için gereken potansiyel tüketim hesaplamalarını yapıyor. Minas Enerji olarak sonrasında işletmenin ihtiyacı olan enerji miktarından daha fazla enerji tedarikinin önüne geçerek, en ideal olan tedarik teklifi ile işletme kar oranını arttırıyoruz.

Son Kaynak Tedarik Tarifesi (SKTT)

Son Kaynak Tedarik Tarifesi (SKTT), Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından belirlenmiş olan yıllık elektrik tüketim miktarının limitini (1 Milyon kWh üstü tüketim) aşan elektrik abonelerini tanımlamak için kullanılan bir sistemdir. Bu limiti aşmayan işletmeler için elektrik tedariki bazen SKTT üzerinden yapılarak daha uygun fiyat aralıklarından elektrik temini sağlanması mümkündür.

EPDK tarafından belirlenen Son Kaynak Tedarik Tarifesi, sabit bir tarifedir. Bu sayede tüketiciler lisans sahibi olan tedarikçilerden daha cazip fiyat aralıklarında elektrik alabilir. Minas Enerji olarak bu tarife ile müşterilerimizin ihtiyaçlarına en uygun fiyatlandırma stratejilerini sunmak amacıyla, elektrik enerji piyasasında oluşan değişiklikleri çok yakın bir şekilde takip ediyoruz. Bununla beraber müşteri enerji tedariklerini işletmelerin özelinde sunmak için özel olarak dizayn edilen danışmanlık hizmetini sizlere büyük bir özveriyle sunmaya devam ediyoruz.

Enerji Piyasasında Akılcı Çözümlerin Tek Adresi Minas Enerji

Enerji piyasasında doğru analiz ve yeterli enerji tedariki için firma seçiminin önemi çok büyüktür. Nitelikli olmayan firmalarda enerji tedarik hizmeti almak fazla enerji tüketimi ile harcamalarının artmasına ve genel işletme harcama kalemlerinin buna bağlı olarak artış göstererek zarar etmenize neden olur. Alanında etkin çalışmalar yapan Minas Enerji, bu anlamda tecrübeli kadrosu ile beklentilerinizi karşılayan üst düzey kalite standartlarında hizmet alabilmenize imkân tanır.

Piyasa fiyatlarına endeksli enerji tedarik anlaşması yaparak firmamız işletmelerin özelinde aktif tüketim analizi ve enerji verimliliğini artıracak adımlar atarak gelişmiş çözümlerle beklentilerinizi karşılayabilir. İşletmelerin en uygun ve verimli enerji tedariki ve uygun maliyetlerle tasarruf edebilmesi ancak bu şekilde mümkün olabilir.

Minas Enerji farkıyla anlık tüketim analiz sisteminin kullanılması, büyük ölçekli işletmelerin çalışma serüveninde ihtiyaç duyacağı enerji oranının en doğru şekilde tespit edilmesine ve dolayısıyla fazla enerji harcamasının önüne geçmesini sağlıyor. Bahsi geçen işletmeler için en ideal olan enerji tedarik imkânı, gider kalemi söz konusu olduğunda çok fazla yer kaplayan elektrik faturası üzerinde direkt olarak etki ediyor. Minas Enerji ise bu noktada işletmelerin ihtiyacı için gerekli olan elektrik enerjisi bütçe kaleminin daha başarılı sağlıklı ev sürdürebilir imkânlarla değerlendirilmesine ve çok büyük bir ölçüde bütçe avantajı sağlanmasına neden olan tek firmadır.

Minas Enerji çok uzun yıllardan beri bu sektörde nitelikli hizmetler veren son derece köklü bir firma olarak karşınıza çıkar. Ulusal ve Uluslararası enerji piyasalarında başarısını kanıtlayacak şekilde çalışmalar yapan firmamız ülkemizde pek çok farklı çalışmaya imza atarak her bakımdan rakiplerinin önüne geçmeyi başarmıştır.

Sürdürülebilir enerji kaynaklarının güvenilir ve uygun maliyetli şekilde tüketiciye ulaşmasını sağlamak bu konuda gerçek anlamda uzman olmayı gerektirir. Firmamız insan ve çevre sağlığı açısından oldukça uygun olan bu temiz enerji kaynaklarının herkes için ulaşılabilir hale gelmesi için çalışmaya ve büyümeye devam etmektedir.

Minas Enerji ile tüketiciye sunduğumuz ürün ve hizmetlerimizin temel amacı: toplumda sağlıklı çevreye sağlıklı yaşam bilinciyle bir farkındalık oluşturmak ve temiz enerjiye nitelikli ellerden ulaşarak kaliteyi deneyimlemenizi sağlamaktır. Bu dönüşüme imza atmak için büyük bir özveriyle gelişimini sürdüren firmamızın çalışanları her bakımdan yeterli ve donanımlı mühendislerden oluşmaktadır.

Enerji piyasasındaki anlık değişimlere karşı bile iletmenizi güvence altına alabilmek için Ticari ve Sanayi alanlarında sürdürülebilir enerji kaynaklarını sunan Minas Enerji farkını yaşamalısınız. İşletmenizi rakiplerine karşı ön plana çıkarırken aynı zamanda bütçe konusunda tasarruf elde etmek için Minas Enerji web sitesinde yer alan iletişim numaralarımızdan hemen bize ulaşabilir ve enerjinin teknolojiyle buluştuğu tek nokta olan Minas Enerji güvencesine şimdi sahip olabilirsiniz. 

Minas ile Enerjide Tasarrufu Keşfedin, Verimliliği Yaşayın!
Faturanızı bize iletin. Size en kısa sürede ulaşalım.