Günümüzde çevresel sorunlar başta olmak üzere, oluşan iklim değişikliklerinden kaynaklı giderek çok daha büyük bir problem haline gelen küresel sorunlar, uzun vadede istenmeyen sonuçların ortaya çıkmasına neden olur. Söz konusu olan bu sorunlarla mücadele ederken, güneş enerjisinin sınırsız gücünü kullanarak sürdürülebilir bir gelecek sağlamak için birçok firma temiz ve çevre dostu uygulamalara öncelik verir. Bu yüzden GES projesi yapan firmaların, bu yenilenebilir ve sürdürülebilir enerjiye olan inancı her geçen gün artmaya devam eder

ges-bayilik-veren-firmalar.jpg

Bu konuda özellikle güneş enerjisi sistemlerine yatırım yapan firmalar, bu çevre politikasıyla öncü bir rol üstlenerek sektöre kaliteli imza atar. Dolayısıyla güneş enerjisi sektöründe var olmak isteyen girişimciler, bu alanda etkili şekilde büyüme gösterebilir. Bu yüzden özellikle sanayi ve ticari işletmeler için farklı avantajlar ön plana çıkar. Sürdürülebilir enerji kaynaklarının sunduğu avantajlardan verim elde etmek bu şekilde mümkündür.

GES projesi yapan firmalar, güneş santrallerinde dikkat ettiği sürdürülebilirlik politikası ile beraber, çevresel etkenler üzerinde ortaya çıkan olumsuz etkileri azaltmaya yönelik aktif şekilde çalışmalar yapar. Güneş enerjisi; fosil yakıtlarla kıyaslandığında sınırsız, sürdürülebilir ve çevre dostu bir enerji kaynağı olarak bilinir. Bu nedenle GES projesinin günümüzde çok önemli bir yeri vardır. GES üretimi yapan firmalar, enerji üretim sürecinde çevreye hiçbir şekilde zarar vermeden ve doğal kaynakları en doğru strateji ile koruma altında tutarak enerji üretimi ile enerji sektöründeki farkını ortaya koyar.

İlk aşamada GES firmaları, güneş enerjisini çok daha verimli şekilde kullanabilmek için güneş panelleri gibi yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanmaya öncelik verir. Bu konuda aktif rol oynayan güneş enerjisi panelleri; güneşten aldığı ışınları elektrik enerjisine dönüştürerek sağlıklı ve çevre dostu bir enerji üretimi yapar. Yenilikçi teknolojiden faydalanarak üretilen elektrik enerjisi, hayatın birçok alanında olmazsa olmaz bir yere sahiptir. Bu sayede GES firmaları, fosil yakıtların kullanımını en aza indirerek sera gazı emisyonlarının düşmesine katkı sağlar.

GES bayilik veren firmaların tesis yönetimi ve enerji üretimi sürecinde enerji verimliliğine dikkat çektiği ifade edilebilir. Yenilenebilir enerji kaynaklarını daha etkin bir şekilde kullanmaya ve enerji verimliliği ile israfını en aza indirilmesi mümkün hale gelir. GES bayilikleri veren firmalar, tesislerde enerji tasarrufunu sağlayarak işletmeler için çok büyük bir gider kalemi olan elektrik faturasının düşmesini sağlarken, her zaman yenilikçi teknoloji ile fark yaratmaya devam eder. Ayrıca enerji tüketim oranını yakından izlerken, güneş enerjisi santralleri ile özellikle endüstriyel çalışmaların yapıldığı işletmelerde gereksiz enerji kullanımını azaltmayı hedefler. Bundan dolayı elektrik üretiminde tasarruf sağlayarak işletmenin toplam giderinin azaltılması mümkün hale gelir.

Ülkemizde yenilenebilir enerji sektöründe hızlı bir şekilde artan talepler doğrultusunda, bu sektöre olan ilgi her geçen gün artmaya ve yeni iş olanaklarının doğmasına neden olmuştur. Minas Enerji; sektöre yeni adım atmak isteyen girişimcilere güneş enerji bayilikleri vererek sektöre adım atma fırsatı verir. Bu sayede girişimciler için GES projesini hayata geçirmek ve yenilenebilir enerji kaynağı denildiğinde ilk akla gelen güneşin sınırsız gücünden faydalanmak için yerini ayırtmak mümkün hale gelir. Güvenilir ürün seçenekleri ve rekabetçi fiyat ayrıcalıkları ile girişimcilere sağladığı teknik destek sayesinde birçok firmanın sunmadığı desteği Minas Enerji sayesinde elde edebilirsiniz.

GES Projesi Yapan Firmalar

GES bayilik veren firmaların sunduğu bu ayrıcalıklarından faydalanmak için gerekli şartlar şu şekilde sıralanabilir:

  • 18 yaşını bitirmiş ve kazai rüştünü elde etmiş olmak,
  • Hürriyet bağlayıcı, yüz kızartıcı ya da ağır ceza suçlarından hüküm giymemiş olmak, bu suçlardan sabıkası bulunmamak,
  • Akli sorunu bulunmamak.

GES projesi kapsamında işyeri ile ilgili şartlar şu şekilde sıralanabilir:

  • Güneş enerjisi için bayilikler, sadece gerçek ve tüzel kişilere verilir. Bayilik talep eden işyerlerinde en az 1 yıldır aktif şekilde faaliyet gösteriyor olması gerekir,
  • Söz konusu işyeri, insan yoğunluğu nedeniyle cadde üzerlerinde ya da işlek bir sokakta ya da iş merkezlerinde bulunmalıdır. Ayrıca güneş enerjisi ile ilgili bir showroom içermesi şarttır,
  • Bayilikler; ancak elektrik, elektronik ya da mühendislik üzerine faaliyet gösteren yeterli özelliklere sahip işyerlerine verilebilir.

GES projesi ile ilgili mali şartlar ise şu şekildedir:

  • Güneş enerjisi sistemlerinin ön bayilik bedeli alınmaz.
  • Ancak bayilerin bir süre Minas Enerji ile çalışması ve gereken güveni kazandıktan sonra indirimli bayi listesi üzerinden alımlara izin verilebilir.

Minas Enerji ile Nitelikli GES Projeleri 

Bayilik sistemi; bayi olanlar için yeni bir yatırım ve iş girişimi olurken, bayilik veren ana firma için büyümek anlamına gelir. Firmalar bayilik verirken, belirledikleri protokolleri işleme alarak belli şartlar dahilinde bu girişim her iki taraf içinde verimli olacak şekilde düzenlenir. Bayilik veren ana firma, daha güçlü konumda olduğundan dolayı yaşanması muhtemel olan olumsuz durumlara karşı yaptırımlar belirleyebilir. Anlaşmada bulunan şartlar sağlanamadığı durumda, bu yaptırımları uygulama hakkına sahip olur.

Eğer GES bayilik almak istiyorsanız ancak nereden başlanması gerektiğini bilmiyorsanız, ilk olarak yapmak istediğiniz işin detayları hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. Sonrasında bayilik veren firmalar hangisi ve sizin istediğiniz güneş enerjisi sektöründe ne şekilde çalışmalar yapıyorlar araştırmalısınız. Yanlış yatırımlar, büyük kayıplara neden olabilir. Olası aksilik durumunda en az hasarı alabilmek için, bayilik alacağınız firmanın ismi, büyüklüğü ve sonrasında size vereceği destek çok önemlidir. Tam bu noktada marka çatısı altına dâhil olmaktan her zaman mutlu olacağınız Minas Enerji ile GES projesi kapsamında bayilik almak üzere hemen görüşmelere başlayabilirsiniz.

Güneş enerjisi, bireysel kullanıcılar için geçerli olan GES, orta ve uzun vadede kullanıcılara çok büyük oranda kar oranı bırakır. İşletmelerde ise maliyet avantajı elde etmek çok daha kolaydır. Çünkü işletmeler, bireysel kullanıma göre ve hanelere göre daha fazla elektrik tüketimi gerçekleştirir.

Güneş paneli malzemeleri; maliyetin en büyük payını oluştururken, panellerinin her türlüsünün ömrünün uzun olduğunu söylemek mümkündür. GES’lerin ilk kurulum maliyeti ve yıllık olarak yapılması gereken maliyeti dışında başka bir maliyeti bulunmamaktadır

Elektrik enerjisi harcamaları, her işletmenin ortam maliyetleri arasında yer alırken, gider kalemleri arasında gösterilen bu maliyetler, güneş paneli karlı mı sorusunu gündeme getirir. Solar paneller, yüksek enerji maliyetini azaltmaya yönelik en önemli detaylardan biridir. Diğer yandan tükettiğinden fazla üretilen enerji satılarak gelir elde edilebilir. Ek gelir ihtiyacının çok yoğun olduğu işletmelerde, önemli oranlarda gelir sağlanabilir. Bu sayede kar oranları artış gösterirken, işletmeler açısından GES projesi yapan firmalardan bayilik satın almak çok önemli avantajları beraberinde getirebilir.

Minas Enerji; GES bayilik veren firmalar arasında üst düzey kalite standartlarında hizmet anlayışı ile ön plana çıkmayı başarmıştır. Uzun yıllardır güneş enerjisinin sınırsız gücünün farkında olarak, bu bağlamda müşteri odaklı çalışma prensibiyle ön plana çıkan firmamız her geçen gün büyümeye ve gelişmeye devam eder. Sürdürülebilir, temiz ve çevre dostu güneş enerjisini kullanarak elektrik üretimi yapmak için bayilik almak istediğinizde, Minas Enerji kalite ve güven odaklı çalışarak yanınızda olmaya devam ediyor. Minas Enerji web sitemiz üzerinden alanında uzman ekibimizle iletişim kurabilir ve GES bayilik almak konusunda detaylı bilgi alabilirsiniz.

Teklif Formu
Minas ile Enerjide Tasarrufu Keşfedin, Verimliliği Yaşayın!
Faturanızı bize iletin. Size en kısa sürede ulaşalım.